Je bekijkt nu Waarom Hillary belangrijk is voor mijn dochters

Waarom Hillary belangrijk is voor mijn dochters

Vol verbazing

Net als de meeste Europeanen heb ik vol verbazing gekeken naar het presidentiële debat in de V.S., met daarin twee tegenpolen die vechten om het hoogste ambt ter wereld.
Ik vind het onvoorstelbaar dat een enorm land als Amerika juist deze twee mensen koos om hun respectievelijke partij te vertegenwoordigen.
Hoewel ik vaak plaatsvervangende schaamte voelde voor beide kandidaten (WRONG!), gaat mijn duidelijke voorkeur uit naar degene waarin ik ‘nog’ het meeste vertrouwen heb: Hillary Clinton.

Maar goed, eerlijk gezegd heb ik er verder niet veel bij stilgestaan. Tot vandaag..
Want toen mijn oudste dochter thuiskwam van school, gaf ze voor de verandering eens echt antwoord op mijn ‘hoe was je dag’ vragen.
Vol passie en enthousiasme vertelde ze over de presidentiële race, over beide standpunten en legde ze uit waarom ze nu nek aan nek liggen.
Op mijn vraag “Wie vind jij dat er moet winnen?”, kwam een duidelijk antwoord: “Hillary, want dat is de beste kandidaat.”

In haar lange verhaal, gebruikte ze niet één keer de woorden ‘voor een vrouw’.
Geen: “Ze is heel intelligent…voor een vrouw” of “Ze heeft sterke meningen over ISIS…voor een vrouw”.
Mijn 9-jarige dochter ziet enkel twee kandidaten, geen glazen plafonds.

Wat mij heeft doen beseffen hoe groot de impact van een Madam President is op de volgende generatie volwassenen.

Hillary for President

Dankzij Hillary, Angela en Theresa zal het bij mijn drie dochters niet opkomen dat de allerhoogste functies uitsluitend voorbeschikt zijn voor mannen.
Iets waar ik vroeger als meisje stiekem wel van overtuigd was.
“It’s a man’s, man’s world..”
Nee, zij worden gelukkig groot in een wereld waarin machtige vrouwen geen uitzondering meer zijn.
Waarin vrouwen de leiding hebben over een rijk land als Duitsland, Engeland en misschien straks de V.S.

Wie was de eerste President van Amerika die jij je kan herinneren?
Jimmy Carter? Ronald Reagan? George Bush?
Voor mijn dochters is dat waarschijnlijk een vrouwelijke President.
Enig idee wat voor invloed dat zal hebben op hun ambities?
Vrouwelijke wereldleiders zijn niet alleen belangrijk voor jonge meisjes (zij groeien op met de overtuiging dat voor vrouwen dezelfde regels gelden als voor mannen).
Het is net zo belangrijk voor jongens. Zij leren al vroeg dat vrouwen sterke leiders en geduchte concurrenten kunnen zijn, vrouwen waar ze later zeker rekening mee moeten houden.

Hillary

Mijn hoop is dat Hillary het glazen plafond voor alle vrouwen definitief gaat verbrijzelen.
Zodat onze dochters later gewoon ‘de beste kandidaat’ kunnen zijn.

“I may become the first woman president, but one of you is next.” – Hillary Clinton

Gr. Lonneke

Volg me op mijn Instagram vol dagelijkse ‘funny’ quotes.

Dit bericht heeft één reactie

  1. Dewi

    Tja…nooit zo over nagedacht ..maar het is wel zo. Ik zeg Hillary for president!

Geef een reactie