Wijnreview
neus:
De Gascogne in Frankrijk staat eigenlijk vooral bekend vanwege de goede Armagnac. Maar hier worden ook heerlijke witte wijnen gemaakt. Deze combinatie van de aromatisch en zurige Gros Manseng en de fruitige, frisse Sauvignon Blanc geeft een zeer verfrissende wijn die heerlijk is op een warme zomerdag. De neus heeft tonen van citrus, passievrucht, groene appel met een vleugje kruisbes en hooi.
mond:
Een zeer verfrissende wijn. De hoge zuurgraad is dan ook het eerst wat opvalt bij deze wijn. Tonen van citrus, peerdrops en grapefruit. Ook wat bloesem aroma en mineralen verder in de wijn. De afdronk heeft vooral limoen met een vleugje kiwi.
eten:
Vooral lekker als aperitief op een heerlijk warme zomerdag.
conclusie:
Een hele frisse wijn met tonen van mineralen en citrusfruit, een vleugje zuid Franse kruiden en een verfrissende afdronk. Het is een wijn met een goed balans tussen fris fruit, mineralen en een lange, droge afdronk.
Type: Wit
Land: Frankrijk
Regio: Zuidwest Frankrijk (Gascogne)
Wijnmaker: Brumont
Verkrijgbaar: Henri Bloem en Gall & Gall
Jaar: 2015
Druivensoort: 50% Gros Manseng en 50% Sauvignon Blanc
Stijl: fris en droog
Inhoud: 75 cl
Alcohol: 12,5 %
Serveren: rond 8°
Bewaren: binnen 3 jaar opdrinken