Edit: Op verzoek heb ik Slurp Rosé nogmaals geproefd in mei 2024, deze wijnrecensie is dus aangepast / geüpdate.
intro:
Het SLURP! wijnlabel werd ooit in Nederland geïntroduceerd door wijnschrijver en wijnmaker Ilja Gort. Toch is SLURP! alweer sinds 2021 voor 100% in eigendom van het vooraanstaande Franse wijnbedrijf Cordier.
De meeste Slurp wijnen komen van geselecteerde wijnboeren uit de zondoorstoofde Languedoc (Zuid-Frankrijk).
In 2024 heeft Slurp een ‘make-over’ gehad, om het wat gemakkelijker te maken voor de beginnende wijndrinker. Er staat nu gewoon op het label al wat je in de fles kan verwachten, met namen als: Exotiic Fresh, Fruity Floral, Berry Zesty en meer. De meeste wijnen zijn nog steeds voor een zeer redelijke prijs (vooral in de aanbieding) verkrijgbaar bij de Albert Heijn.
neus:
Deze Slurp rosé heeft een licht fruitige neus met tonen van bramen en bessen, iets kruidig maar vooral fruitig. De kleur is vrij fel rose.
mond:
De wijn begint vrij vol. Met veel tonen van 'rode-wijn' achtig fruit, denk aan bessen, bramen enz. Het midden van de wijn (middenpalet) is typisch Zuid Frankrijk, dus met tonen van kruiden als laurier en rood & zwart bosfruit met een vleugje munt. Hier beginnen de frisse zuren de fruitige tonen uit te balanceren. Deze zuren houden aan in de afdronk, wat prettig is. Hierdoor komt de wijn droger over dan ze eigenlijk is.
eten:
Een typische terras rosé, ook lekker bij snacks of tapas.
conclusie:
Het is een prettige rosé om te drinken, hier zijn zeker veel liefhebbers voor. Met name op het terras. Deze wijn heb ik ook in 2020 geproefd, toen was ik minder enthousiast. Deze 'nieuwe" fles is beter. Beter balans tussen fruit, kruiden, zuren en zoet. Gezien de prijs is de kwaliteit zeker niet verkeerd.
Type: Rosé
Land: Frankrijk
Regio: d'Oc (Languedoc - Roussillon)
Verkrijgbaar: Albert Heijn
Producent: Slurp!
Jaar: 2024
Druivensoort: Grenache
Stijl: Fruitig, fris
Inhoud: 75 cl
Alcohol: 12,5 %
Serveren: 8° tot 10°
Bewaren: binnen 2 jaar opdrinken
Geur
7.5
Smaak
9
Afdronk
9
Prijs / Kwaliteit
8
Lekkere rose drink lekker weg
Nu met nieuw etiket en sinds 2020 verbeterd in smaak loont het wellicht om hem nog eens te proeven.