Je bekijkt nu Tempranillo Rosé Organic & Vegan – Neleman, Review

Tempranillo Rosé Organic & Vegan – Neleman, Review

Tempranillo Rosé, Organic Neleman

€ 6,99
8.5

Geur

8.0/10

Smaak

8.5/10

Afdronk

8.5/10

Prijs / Kwaliteit

9.0/10

Sterke punten

  • Elegante smaak
  • Goede prijs-kwaliteit
  • Goed fruit / zuur balans

Zwakke punten

  • Vrij droog

Wijnreview Tempranillo Rosé Neleman

Intro:

Ik ben al een tijdje fan van wijnen van Neleman; een Nederlands bedrijf met wijngaarden in Spanje, Frankrijk en Italië. Dit komt niet alleen door de uitstekende wijnen die ze maken, maar zeker ook vanwege hun waarden en normen bij het maken van de wijn. Zo zijn alle wijnen veganistisch en biodynamisch gemaakt. Dit betekent dat er geen gif gebruikt is in de wijngaard én geen dierlijke producten eraan te pas zijn gekomen.
Wist je bijvoorbeeld dat ze in plaats van pesticiden vleermuizen gebruiken om schadelijke insecten in de wijngaard te verwijderen? Deze eten zo'n 1000 insecten per nacht!

De Tempranillo druif wordt door heel Spanje aangeplant en vaak in ieder gebied onder een andere naam. Deze druiven komen uit het droge Valencia, waar de dagen erg zonnig zijn (goed voor kracht en suikergehalte) en waar de nachten relatief koel zijn (goed voor de zuurgraad).

Wat betekent vegan wijn?:

Wijn moet geklaard worden om de troebele deeltjes eruit te zeven. De meest gebruikte klaringsmiddelen zijn eiwit uit kip of proteïne uit vis of melk. Omdat deze dierlijke hulpmiddelen weer uit de wijn worden gefilterd, hoeft de wijnmaker deze niet op het etiket te vermelden. Gelukkig zijn er steeds meer wijnboeren die kiezen voor diervriendelijke klaringsmiddelen, zoals Neleman. Zij gebruiken eiwit uit kikkererwten en daar proef je niks van!

neus:
Deze rosé heeft een superlichte rose kleur. In de neus tonen van aalbes en aardbei met en hint van mediterrane kruiden.

mond:
Bij het proeven valt me meteen op dat deze wijn nogal droog is en een 'witte wijn' mondgevoel heeft. De smaak begint met fruitige tonen van aalbes en aardbei. Dit is prettig, zeker in combinatie met de aanwezige citrus zuren. Vervolgens komen de lichte kruiden tonen naar boven van tijm en laurier. De afdronk is droog tot zeer droog.

eten:
Een heerlijk aperitief, maar ook uitstekend bij visgerechten. Vooral salade met vis of schaal- en schelpdieren.

conclusie:
Deze biologische & vegan rosé heeft maar kort contact gehad met de schil, waardoor de kleur zeer licht is. Elegante wijn met tonen van aalbes en aardbei gecombineerd met frisse citrus zuren.
Lichte mediterrane kruiden (laurier) in de zeer droge afdronk. Perfecte wijn bij tapas op het terras.

Type: Rosé
Land: Spanje
Verkrijgbaar: Jumbo
Producent: Neleman
Druivensoort: Tempranillo
Stijl: fruitig, fris
Inhoud: 75 cl
Alcohol: 12 %
Serveren: rond 8°
Bewaren: binnen 2-3 jaar opdrinken

Probeer ook eens de Verdejo / Sauvignon van Boho Life (Hema)

Origineel Wijnglas

Mok Met Humor

Geef een reactie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.